Facebook
19.03.2020
VOĽNÝ ČAS

ŽIVEL ZEME

Zhmotniteľ a udržovateľ

3. Časť

Pokračujeme v našej mini sérii venovanej prírodným živlom. Ako ste už mohli zistiť tvorba nášho dekoratívneho ateliéru sa opiera o systém univerzálnych zákonov a vo svojej hrubo hmotnej podstate, sú odrazom jednotlivých fragmentov, ktoré sa na základe týchto zákonov prejavujú. V minulom diely sme si veľmi jednoduchou a hravou formou povedali niečo o vzdušnom živle. Dnes sa spolu pozrieme na problematiku živlu zemského.

 

Vlastnosti

Farbou zemského živlu je hnedá resp. všetky tmavé a zemité odtiene farieb. Zemský živel sa prejavuje svojou stálosťou, nesmrteľnosťou, večnosťou a všadeprítomnosťou. Je to pôda, ktorá dovoľuje fungovať všetkému stvorenému. Zemský živel = elektro-magnetické fluidum. Vzájomné pôsobenie ohňa, vody a vzduchu má za následok existenciu tohoto elementu. Obsahuje všetku kvalitu ako aj kvantitu. V psychike človeka sa prejavuje vedomím.Vedomie je súhrn troch základných vlastností vôle ( Oheň )intelektu ( Vzduch) cit ( Voda )  Sucho a chlad patria medzi jeho vlastnosti.

 

Povaha človeka zemského živlu

FLEGMATIK

Flegmatici sú ustálený ľudia stojaci pevne na zemi. Ich kladné stránky sú dôkladnosť, cieľavedomosť,dochvílnosť, obozretnosť. V kladnej polarite sú rovnako veľmi svedomití, triezvy a vytrvalí. V negatívnom smere sú nudní, leniví a ľahostajní.  Niektorí jedinci dokonca prekypujú pohrdlivosťou a nesvedomitosťou.

 

„Hmota ako výsledok pôsobenia živlov“

Vďaka striedavému pôsobeniu ohňa, vody a vzduchu vznikol živel zeme. Jeho hrubohmotná podstata spočíva v zhmotnení nehmotného do absolútnej formy. Každá abstraktná idea sa dokáže zhmotniť iba vďaka existencii zemského živlu. Tento živel dodáva nášmu svetu priestor, čas, mieru či váhu a bez jeho existencie by boli tieto pojmy nemysliteľné. Magickým predmetom pre tento živel je minca. Zvýšeným pôsobením tohoto živlu v tele sa dostavuje únava a jeho obsah v nás rovnako odráža aspekty nášho pohlavného života.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk