Facebook
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. VOĽNÝ ČAS
  4. ŽIVEL OHŇA
19.02.2020
VOĽNÝ ČAS

ŽIVEL OHŇA

Činiteľ

2. Časť

Zdravíme všetkých čitateľov nášho blogu a mini série venovanej prírodným živlom. Pozorný čitateľ určite zistí, že naše harmonizéry, energetické a čakrové stromčeky a celý dekor, sa opieraja o systém univerzálnych zákonov a vo svojej hrubo hmotnej podstate, sú odrazom jednotlivých fragmentov, ktoré sa na základe týchto zákonov prejavujú. V minulom diely sme si veľmi jednoduchou a hravou formou povedali niečo o vzdušnom živle. Dnes sa spolu pozrieme na problematiku živlu ohnivého.

Vlastnosti
Farbou ohňa je červená, oranžová žltá. Fyzikálne sa prejavuje v horúcom a suchom spektre. K ohnivému živlu patrí expanzia, činorodosť a samozrejme svetlo. Tento živel je nabitý elektrickým fluidom, jeho prejavom po aktívnej stránke je tvorivosť a plodnosť a po stránke pasívnej je to rozklad a ničivosť.
Ak v našom tele prevláda ohnivý živel väčšinou smädní. Po psychickej stránke cítime odhodlanosť, zápal alebo aj hnev či nenávisť. U praváka je pravá polovica tela elektrická a ľavá magnentická a u ľaváka je tomu naopak. Centrom ohnivého živlu je solar plex.

Povaha človeka ohnivého živlu

CHOLERIK
Cholerikov máme všetci radi. Sú nadšení, odvážni, rozhodní, tvoriví, a smelí. Sú to silní ľudia väčšinou s prebytkom životnej energie. Po aktívnej stránke ak kráčajú cestou dobra sú to veľkí pomocníci. Cholerik nikdy neobsedí. Ak cholerik kráča zlou cestou, alebo má svoj „zlý deň“ je podráždený žiarlivý, chce všetko zničiť a určite sa s Vami poháda aj za cenu, že zabudne na všetko dobré medzi vami. Oheň symbolizuje aj tretia čakra Manipúra v centre duše, ktorý poznáme aj pod pojmom solar plex.
Pri výbere našich produktov, si nechajte poradiť aj Vašou intuíciou, zrakom, alebo informáciami, ktoré sa môžte dočítať na našich blogoch. Pre ohnivých ľudí, ktorí majú prebytok tohto živlu, doporučujeme energetické stromčeky vodného živlu v zelených a v zeleno modrých farbách na jeho utlmenie. Opačne pre veľmi pasívnych ľudí ohnivého živlu, doporučujeme stromčeky vzdušného charakteru pre posilnenie aktívnych vlastností.

„Čím viac paliva, tým väčšia vytrvalosť“
Obecne v dnešnom svete platí, že všetko funguje na spotrebu. Pravdepodobne ste dnes ráno tankovali do Vášho auta pohonné hmoty. Tak isto ako tankujete do auta benzín či naftu, tankujete seba, okrem iných aj ohnivým živlom. Ten je obsiahnutý vo všetkom čo jete, dýchate, vyrába si ho aj Vaše telo a dokonca je schopné si ho udržať. Čitateľ, ktorý bude pochybovať, môže vykonať jednoduchý test teplomerom. Váš nárast vytrvalosti je úmerný spotrebe ohnivého živlu. Ak ho vypálite skôr, začína únava, ktorá spadá pod pasívne vlastnosti živlu zeme.  O tomto živle budeme písať v tretej časti.

 

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk