Facebook
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ŽENA PREPPERA
  4. ÚVOD DO ŽIVOTA S PREPPEROM

ÚVOD DO ŽIVOTA S PREPPEROM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahojte frajerky, partnerky, manželky všetkých prepperov a vyznávačov survivalu.

 

Som normálna baba. Pracujem, chodím na kozmetiku a nakupujem v obchodných centrách, akurát mám partnera, ktorého chytila diagnóza zvaná prepping a survival. A viete čo? Priznávam sa. Nakazila som sa od neho aj ja. Žijeme normálny život, ale premýšľame o tom, že svet nemusí byť vždy iba bezpečné a príjemné miesto. Stačí málo a môžeme sa ocitnúť v situácii, keď nám bude zima, budeme hladní alebo nebudeme mať prístup k dnes tak „banálnej“ veci ako je voda z vodovodného kohútika.

Nemusí prísť katastrofa alebo vojna. Stačí rozsiahla hospodárska kríza, výpadok elektriny na pár dní, alebo ako zažíva mnoho ľudí práve v týchto dňoch, zostaneme doma v karanténe. Aktuálna situácia ktorú spôsobil koronavirus, respektíve rozhodnutia našej vlády, donútila mnohých z nás zostať zavretých doma a to na niekoľko dní. Lockdown je aktuálna téma ktorá zasiahla nečakane mnoho ľudí. Úprimne, koľkí z nás boli na to pripravení? A koľkí nakupovali na poslednú chvíľu v preplnených supermarketoch, ba dokonca rozmýšľali čo je nevyhnutné nakúpiť pre to aby naozaj prežili?

 

Prepping znamená byť pripravený, survive = prežiť.

 

Prežiť nie pár dní niekde v hoteloch a užívať si relax či wellness. Dokonca  nemám na mysli ani prežitie v našej komfortnej zóne. Nie je čudné byť pripravený aj na úplne katastrofický scenár. Budeme sa musieť naučiť založiť oheň, narábať nožom, zohnať jedlo, či „vyčarovať“ pitnú vodu z neznámych zdrojov. Mne už nepríde zvláštne, že môj muž má pripravené záložné batohy so základnou výbavou ako prežiť, že máme pripravené lekárničky, dehydrované jedlo, stan, spacáky, prostriedky na sebaobranu alebo ochanu majetku či inú výbavu.

Je lepšie byť vždy pripravený a ovládať aspoň základné fakty a zručnosti ako prežiť nepríjemné prekvapenia. Nie drancovať obchody, s úsmevom čítať Menu v reštaurácií a mávať platobnou kartou na všetky strany či rozdávať tringelty. Rovnako zabíjať zvieratá a ničiť prírodu nie je dnes ničím, čo by mnohí z nás nevedeli a nerobili bežne. A to všetko s pocitom hrdosti a zadosťučinenia.

 

Ide o základný princíp – naučiť sa byť sebestačný a prežiť to v zdraví  a v súlade s prírodou.

 

Naozaj to nie je hra na vojačikov, pretože je naivné myslieť si, že v čase núdze sa vláda o svojich občanov postará. V prípade krajnej núdze sa musí postarať každý sám o seba a o svoju rodinu. Koniec koncov, aktuálna situácia je žiaľ ukážkovým príkladom.

Rozdiel je ale v tom, že ľudia ako naši muži budú na takéto situácie pripravení. A dnes ako jedna z vás manželiek, frajeriek či partneriek prepperov môžem hrdo povedať, že budeme pripravené s nimi a hlavne vďaka ním.

Vrátime sa teda k tej najpodstatnejšej otázke. Život s pepperom áno alebo nie? Muž sa stará o prísun potravy a naše bezpečie, my sa staráme o oheň a teda o teplo domova. Preto je táto diagnóza nákazlivá.

 

Za mňa život s prepperom určite áno a to hlavne kvôli životným hodnotám ako je napríklad triezvy pohľad na život a vedomie, že ako partneri a najlepší priatelia sa môžeme jeden na druhého spoľahnúť. A prečo v mužskom prepping a survival životnom štýle hráme práve my ženy takú dôležiťu úlohu? Pretože muž pri ktorom žena pevne stojí, verí mu, podporuje ho a pomáha mu, je oveľa silnejší. :)

 

 

Autor článku: Lucia Zacharová

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk