Facebook
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. ROZHOVORY
 4. ROZHOVOR S MLADOU PREPPERKOU
08.04.2021
ROZHOVORY

ROZHOVOR S MLADOU PREPPERKOU

 

 1. Začneme tradične. Kedy si sa dostala k preppingu, respektíve čo ťa k nemu priviedlo?

S preppingom som sa zoznámila po dopozeraní Resident Evil a úsvit mŕtvych :D Začala som nad týmito vecami viacej uvažovať, vyhľadávať. Vtedy akoby som sa znova narodila, život mal nový zmysel. :D Vtedy som mala tuším 16 rokov.

 

 1. V dnešnej dobe sa očakáva, že žena bude mať v ruke skôr varechu než nôž. Akoreagovalo okolie na tvoje „netradičné“ záľuby?

Veľa žien má v ruke nôž, len nie všetky vedia s ním narábať ako my “prepperky”. :D Pre mňa to znamená oveľa viac ako iba krájanie cibule. :D Ja som vždy vynikala medzi babami kvôli “netradičným” záľubám. Pre iných športový deň v škole znamenal iba sedenie a pozeranie sa na chlapcov, ale pre mňa to bol deň, kedy som sa mohla zapojiť do všetkých športových súťaží. Moje okolie ma natoľko poznalo a aj pozná, že proste hej ona je Diana a ona je už taká. Moja mama stále hovorila, že z toho vyrastiem. :D Netušila však, že sa stretnem so svojím snúbencom, ktorý tiež má také isté záľuby a navzájom sa v tom podporujeme.

 

 1. Mnohí si myslia, že byť prepperom, teda byť pripravený, je trochu paranoidné. S tým sa stretol asi každý z nás. Ako si riešila alebo riešiš ich poznámky a názory?

Podľa mňa každý to prežíva inak. Niekto berie život z tej stránky, že čo sa má stať stane a nič proti tomu spraviť nemôžeme. Lenže byť pripravený je tá najmúdrejšia vec. Trocha šance a nádeje, že v takejto situácii prežijeme a spraviť pre to aspoň to málo. Hlavne v tejto Covidovej situácii, človek vidí ako ľudia “nevedia” nakupovať. Napríklad ja by som isto nekúpila tonu múky, droždia, a cukru… Mňa názory iných nezaujímajú ohľadom takýchto príprav. Aspoň keď sa niečo také stane, budú vedieť na koho sa obrátiť.

 

 1. Čo ty a „netaktický muži“ v tvojom živote? Ako prijali tvoju lásku k preppingu?

S takým som sa ešte nestretla. :D Môj snúbenec je moja prvá láska. Okrem neho v mojom živote je môj brat a on je vojak. :D Myslím, že som tým povedala všetko. :D

 

 1. Vieme, že tvoja aktuálna polovička má rovnaké záujmy. Spojil vás práve spoločný životný štýl, alebo ste zistili, že to bol osud až neskôr?

Spojil nás Facebook. :D Všetko ale úplne všetko máme spoločné. Čo zaujíma mňa zaujíma aj jeho a naopak. Je to osud.

 

 1. Predpokladám ste z tých taktických párov ktoré na sviatok uvítajú miesto bomboniéry radšej nejaký praktickejší darček. Ako to u vás teda vyzerá v tomto?

Presne tak. Minulý rok na narodeniny odo mňa dostal mačetu, na moje meniny sme kúpili dve rovnaké karambity. Venujeme sa aj lukostreľbe a zvykneme vo voľnom čase robiť šípy k luku. No a keď sa stane, že máme dovolenku tak vyrába aj nože. Jeden nôž mi vyrobil len tak, nepotrebujeme k tomu sviatok :D

 

 1. A čo vaše výlety alebo dovolenky? Radšej oddych na pláži alebo aj v tomto prípade radšej zostávate pri preppingu?

Na výlety, na túry, von do prírody. Moc nás to na pláž naťahá. On rád chodí na auto zrazy, vtedy chodíme na viac dní a berieme si so sebou aj stan. Dohodli sme sa, že keď sa už konečne zoberieme, tak pôjdeme do Írska alebo do Nórska. Krásne chvíle v stane pod holým nebom a pod polárnou žiarou.

 

 1. Ocitla si sa niekedy v situácií kedy si mala možnosť využiť vedomosti o prežití aj v praxi?

Bohužiaľ, ešte som nemala to šťastie. :P

 

 1. O prepperoch sa hovorí, že sú celý život pripravení na katastrofy alebo koniec Pre niektorých to je výbuch elektrárne, pre ďalšieho zhodenie atómovej bomby... Akú situáciu si predstavuješ, že v nej svoje znalosti a vybavenie využiješ ty?

Na to nikto nie je na 100 percent pripravený, ale je dobré mať plán B. Ja si predstavujem zombie apokalypsu. Všetky filmy a seriály som už videla. Môj najobľúbenejší je seriál Walking Dead. Je to proste varovanie, že sa niečo také chystá, veď aj o svetovej pandémii bolo natočených niekoľko filmov. Nostradamus vo svojich proroctvách tiež spomína polo mŕtvych na rok 2021 :D Nechajme sa však prekvapiť.

 

 1. Čo by si odkázala ľuďom ktorí neuznávajú tento životný štýl a nie sú na nič pripravení?

Neviem, je to ťažké. Každý máme iný pohľad na svet. Možno by som im odkázala, aby nenakupovali zbytočné a nepotrebné potraviny a nech si kúpia normálnu lekárničku. :D Vážne by som im ale odkázala, aby nebrali nič na ľahkú váhu. Stať sa môže v dnešnej dobe všeličo.

 

 

Na záver by som ešte dodala toľko, že bývame v rodinnom dome a z garáže sa nám vchádza na povalu. Garáž máme zapratanú. :D Keby sa niečo také stalo, zamkli by sme garáž, išli by sme na povalu a dvere by sme zatarasili. Všetky veci ohľadom preppingu, či už konzervy, vojenské jedlo, nože, zdravotnícku tašku a kopu veci máme tam.  Čo je najdôležitejšie je to aby ste zobrali so sebou iba fakt užitočné veci a nie napríklad fotoalbum. Keby prišla zombie apokalypsa, najprv by bola hystéria a krik a všeličo možné. Rátajme tak okolo mesiaca, kým môžeme vyjsť von, kvôli hľadaniu zásob. Popritom tam máme aj strešné okno, z ktorého by sa kľudne dalo strieľať na zombíkov z luku poprípade z inej zbrane. Ešte jedna dôležitá vec, majte vždy v zásobe rádio a vysielačku. Určite sa to zíde, ak chcete hľadať ďalších ktorý prežili. Najlepšie je byť v skupinke, s cca piatimi alebo šiestimi ľuďmi . Neverte nikomu!!! Jediná vec ktorú neviem je tá, že ako sa dostanem k lieku ktorú potrebujem užívať celý svoj život. Bez toho neviem koľko času mám.

Diana Cibáková

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas  Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk