Facebook
  1. Úvod
  2. FITNESS A DOPLNKY
  3. MELATONÍN 100 TABLIET

MELATONÍN 100 TABLIET

MELATONÍN 100 TABLIET

Melatonín je látka telu vlastná (tzv. spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje sa v celom rade organizmov vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé ... celý popis
Dostupnosť
Skladom
9,89 €
8,24 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:CV-876557
Výrobca:CZECH VIRUS
Množstvo:100 tabliet
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Melatonín je látka telu vlastná (tzv. spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje sa v celom rade organizmov vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé na striedanie svetla a tmy. Hlavné miesto jeho tvorby je u človeka v šišinke (šuškovité teliesko), odkiaľ je uvoľňovaný do krvného obehu. Melatonín je jedným z najdôležitejších spánkových regulátorov. Schopnosť jeho tvorby sa ale s narastajúcim vekom postupne znižuje. To môže byť považované za jeden z dôvodov zvýšeného výskytu nespavosti vo vyššom veku a u osôb so zníženou hladinou melatonínu v krvi.

SPÁNKOVÝ REGULÁTOR

Reguláciu hladiny melatonínu zaisťuje suprachiasmatické jadro (SCN) hypotalamu, ktoré pomocou neurotransmiterov ovplyvňuje epifýzu. Väčšina fyziologických funkcií melatonínu je sprostredkovaná pomocou membránových receptorov. Hlavným regulátorom je striedanie svetla a tmy. V priebehu dňa dochádza vďaka svetlu k utlmeniu endogénnej syntézy melatonínu. Umelé osvetlenie v noci taktiež potláča syntézu melatonínu. V prípade opakovanému vystaveniu svetlu v noci, dochádza k zvýšenej syntéze melatonínu ráno.

SPÁNKOVÝ HORMÓN

Hormón je produkovaný epifýzou (šuškovité teliesko, tzn. časťou medzimozgu) a je najčastejšie lokalizovaný v mozgu, v súvisiacich neuro-orgánoch a v pohlavných orgánoch. Predvolené látkou pre syntézu melatonínu je esenciálna aminokyselina tryptofán. Melatonín je tiež produkovaný v rastlinách, kde funguje ako obrana proti oxidatívnemu stresu. Melatonín je možné na základe jeho chemickej štruktúry zaradiť spolu so serotonínom a katecholamíny medzi fenolové hormóny.

DÔLEŽITOSŤ SPÁNKU

Základným významom spánku je regenerácia rozumových funkcií. Tieto schopnosti sú nevyhnutné pre myslenie a riadenie organizmu. Spánok má tiež význam pre tzv. plasticitu neurónov. Tá je nevyhnutná v procese tvorby pamäti, a to ako krátkodobé, tak dlhodobé. Pri nedostatočne kvalitnom spánku teda dochádza k zhoršenému učeniu. Zároveň tiež klesá rýchlosť a presnosť. Pre športovcov je spánok obzvlášť dôležitý kvôli regenerácii svalov, vyplavovanie rastového hormónu, rastu svalov a podobne. Dôležitosť kvalitného spánku si uvedomuje každý profesionálny športovec.

PREČO PRÁVE NÁŠ PRODUKT?

Melatonín ako doplnok stravy stále nie je dostatočne rozšírený na našom trhu hoci jeho účinky nemožno poprieť. Väčšina produktov na trhu vsádza na osvedčené "čím viac, tým lepšie", avšak u melatonínu to nie je celkom pravda. Každý človek by si mal svoju toleranciu a potrebu otestovať po menších dávkach, nie je určite vhodné začať dávkou 4-5 mg / tableta, ale práve 2 mg / tableta (alebo aj polovica tablety) a postupne skúšať svoju toleranciu. Tento produkt je výsledkom spolupráce s poprednou špecialistkou na Melatonín v ČR.

MELATONÍN

Suplementácia Melatonín ako doplnkom stravy je naozaj vhodná hlavne pre vyťažených ľudí, ťažko trénujúcich športovcov a osoby, ktoré často cestujú. Nejedná sa o návykový liek (!!), ide o látku telu vlastnú, ktorá môže pomôcť s reguláciou spánku. Na rozdiel od liekov na predpis nemá vážne vedľajšie účinky pre zdravých jedincov a prakticky sa ním nedá predávkovať - dávkovanie ale vždy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a dokáže vám určite aj správnu dávku melatonínu. Ako bolo napísané vyššie, vždy otestujte svoju vlastnú toleranciu, ideálne začnite s 1/2 tabletkami (1 mg melatonínu).

Odporúčané dávkovanie:

  • Jednu tabletu pred zaspaním zapite vodou. Melatonín účinkuje v tme, preto nenarúšajte jeho účinky svetlom. Najmä sa vyhnite zdrojom tzv. modrého svetla (mobily atď.).

Nutričné hodnoty

 1 tableta
Melatonín2 mg

zloženie: 

Mikrokryštalická celulóza (plnidlo), melatonín, protispákající látka: stearan horečnatý (rastlinného pôvodu)

Alergény:

Neobsahuje

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ak sa liečite s hladinou krvného cukru, konzultujte užívanie melatonínu so svojím lekárom. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v suchu pri teplote 10-25 ° C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Po otvorení spotrebujte do 60 dní. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné do 18-tich rokov. Nikdy neprekračujte dennú dávku. Pred užívaním sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!

Potrebujete poradiť ?

Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
+421 940 704 160 (Po-Ne, 09:00-21:00 hod.)
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE
Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Ne, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2020 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.