Facebook
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. VOĽNÝ ČAS
  4. ŽIVEL VZDUCHU
19.12.2019
VOĽNÝ ČAS

ŽIVEL VZDUCHU

Nenápadný sprostredkovateľ 

1. Časť

Aby sme Vás vtiahli o niečo hlbšie do nášho sveta a zodpovedali otázky týkajúcich sa našich produktov, pokladáme za prioritné zoznámiť Vás s problematikou živlovej podstaty absolútnej existencie všetkého stvoreného aj nestvoreného.
Pripravili sme si pre Vás päť dielnu mini sériu kde sa budeme zaoberať rozborom živlov, ich vlastností a spojitosti s človekom a jeho podstatou.

Iste sa pýtate prečo päť dielov keď živly sú 4. Odpoveď nájdete v poslednej 5. časti série pojednávajúcej o živloch.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na jednotlivé živly. Začneme tretím v poradí, živlom vzduchu.Vlastnosti

Farbou vzduchu je modrá. Fyzikálne sa prejavuje v suchej alebo vlhkej forme čo znamená, že tento živel prijal časť ohnivého aj vodného živlu súčastne. V aktívnom prejave je životodárny a v pasívnom prejave je to ničiteľ. Jeho fluidum je neutrálne vďaka tomu vie svoje vlastnosti odovzdať späť živlu vody aj ohňa bez ktorých by oba živly nemohli v hrubohmotnom svete fungovať a pôsobiť tak ako nám je známe.

Vzdušný princíp v človeku sa prejavuje dýchaním. Jeho centrum v človeku sú pľúca. Ak vo vás situačne prevláda živel vzduchu, je možné, že ste hladný všimnite si to. Celkovú anatómiu človeka podľa živlov v tejto sérii nebudem rozpisovať nakoľko je to téma sama o sebe, avšak po dočítaní všetkýh dielov z tejto série by mal pozorný čitateľ vedieť odvodiť ďalšie analógie. Prezradiť však môžeme, že malíček na Vašej ruke je prst ktorý prilieha živlu vzduchu. Pozor ! Je rozdiel medzi ľavákom a pravákom - vysvetlíme v ďalších častiach.


Povaha človeka vzdušného živlu

SANGVINIK


Ak máme v živote šťastie a stretli sme „dobrých“ Sangvinikov vieme, že sú bdelí, bezstarostní, dobrosrdeční, dôverčiví, obratní, nezávislí a každý si ich zapamätá. Ak sme stretli tých „Zlých“
všimli sme si vlastností ako klebetnosť, prefíkanosť, urážlivosť ale aj prechytralosť či nedostatok vytrvalosti. Mohli by sme pokračovať veľmi dlho :)„Čím viac budete dýchať budete múdrejší“


Pôvodom existencie zvuku je vzdušný živel. Pri hlbšom zamyslení zistíme prečo. Rovnako vo vzťahu k človeku platí, že celková miera intelektu, rozumu a vedomosti závisí najmä na množstve vzdušného živlu v tele.
Áno čím viac budete dýchať budete múdrejší. Nie len teda z pohľadu medicíny a dobre okysličenému mozgu a krvi ale aj z pohľadu prírodných vied budete prijímať viac vzdušného fluida, ktoré bude vplývať na Váš mentálny svet a bude ho rozjasňovať.


Ďakjueme za prečítanie 1. časti série pojednávajúcej o živloch a tešíme sa na Vás v 2. časti kde sa budeme venovať Ohnivému živlu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk