Facebook
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. PREŽITIE
  4. KOLAPS CIVILIZÁCIE A KONTROLA OBYVATEĽSTVA
21.03.2020
PREŽITIE

KOLAPS CIVILIZÁCIE A KONTROLA OBYVATEĽSTVA

 

KOLAPS CIVILIZÁCIE A KONTROLA OBYVATEĽSTVA 

Kontrola obyvateľstva, je základom tíšenia a odkladu prichádzajúcich následkov, ktoré majú byť, či boli umelo vyvolané, alebo sa udiali príčinou nešťastia, prípadne havárie a ich rozsah má predpoklad veľkého dopadu na spoločnosť, ekonomiku a životy ľudí. 

Radi by sme Vám poskytli iný pohľad na túto tému, vzhľadom na skutočnosť, že kontrola obyvateľstva vládnymi a silovými zložkami v počiatkoch kolapsu, je súčasťou všetkých krízových štábov. Dôležité však je, k akým opatreniam sa uchýli štátna moc v jednotlivej  krajine a aké informácie budú poskytovať verejnosti. 

Skôr než ale začnem prenikať do hĺbky rád by som dal na zreteľ jednu vec. A tou je fakt, že ak sa v časoch pohody, dostatku, mieru, materiálnej hojnosti, občianskych slobôd a informačnej dostupnosti nezačnete pripravovať denne na nižšie uvedené scenáre je viac ako pravdepodobné, že nie len, že neprežijete krízové sitácie vy alebo Vaši blízky ale počas celého krízového deja budete v permanentnom šoku, že to malé čo keď sa stalo realitou na, ktorú neviete odpovedať. Krízová situácia nemusí byť iba vojna alebo nukleárna katastrofa tak ako to radi pozeráme vo filmoch. Môže to byť akákoľvek udalosť, ktorá spúšťa sériu reakcií všetkých zúčastnených a to od globálneho charakteru cez centrálny až k individuálnemu a k Vám. Preto nebanujte čas strávený nad touto témou na úkor sledovania programu súkromných televízií. 

 

1. OBMEDZENIA ( Príprava )

Všetky kolapsy zahŕňajú vo svojich posledných kŕčoch obmedzenia obyvateľstva. Nech už sa jedná o obmedzenia v pohybe, držbe zbraní a streliva, obmedzení funkčnosti platobného styku, alebo obmedzenia množstva položiek napr. pre nákup potravín. Obmedzenie je jedno z prvých opatrení ako mať kontrolu nad obyvateľmi. V krajinách, ktoré sa riadia zákonom však vždy vznikne priestor pre tzv. "diery" v obmedzeniach a to väčšinou vždy pred vstupom obmedzení do platnosti, alebo počas trvania platnosti. Riešenie týchto situácii nebudem hlbšie popisovať nakoľko mnoho z nich spočíva v obídení obmedzení, ktoré sú logicky odvoditeľné zo vzniknutej situácie. 

     

2.  SLEDOVANIE ( Zber vstupov )

História jasne ukazuje, že čím je svet vyspelejší, tým viac sú implementované sofistikovanejšie metódy sledovania ľudí. Sledujú sa najmä pohyb, aktivity a kontakty. Od reťaze okolo krku cez susedskú "špionáž" napojenú na tajné služby sme sa dostali ku globálnej digitalizácii, ktorá umožňuje sledovať ľudí prostredníctvom aplikácií v telefónoch, prostredníctvom platieb bankovou kartou, kamerami schopnými rozpoznať tvár. Žiaľ nie je to scifi, je to realita. Tento spôsob je unikátny najmä preto, lebo sa oháňa Vašou bezpečnosťou a komfortom. Kto by predsa nechcel platiť telefónom v ktorom má navigáciu, hry a dokáže komnikovať s priateľmi :) Ja v tom však vidím sledovanie a zber dát o pohybe, sledovanie obsahu komunikácie s konkrétnymi osobami či sledovanie Vašic záujmov podľa toho čo zadávate do vyhľadávačov a ponka pre hranie hier je len na odpútanie rozmýšľania ľudí nad problémami či realitou.

Zákernosť tohoto spôsobu sledovania a kontroly nad ľuďmi nemá v dejinách ľudstva obdobu práve vzhľadom na nutnosť mať bankový účet, mať mobilný telefón, počítač, wifi prípadne dáta, sim kartu a všetky karty s čipmi atď. Krok od tohoto je už iba načipovanie obyvateľstva napr. počas vakcinácie pred nebezpečnou chorobou a podobne. Kto sa nepodrobí ten bude desocializovaný. Neni treba hľadať podobný model ďaleko. Systém kreditov v číne je v plnom chode. U nás v SR už máme zákon umožňujúci sledovanie osôb. To či zostaneme individalitami alebo sa pridáme k stádu, ktoré globalizácia ženie na porážku záleží od každého z nás.  

 

3. SANKCIE ( Vyhodnotenie vstupov )

Pokiaľ sa už teda niekto vydal cestou vlastného rozumu a presvedčenia nesúhlasiac s kontrolou a obmedzovaním svojej individuality a začal konať v rozpore s obmedzeniami, zákazmi či tzv. odporúčaniami alebo konal v rozpore v zmysle určitej rebélie na znak nesúhlasu prípadne si chcel iba niečo dokázať mám pre neho zlú správu. Systém nebude rozlišovať Váš unikátny dôvod porušenia nariadení nakoľko Vaša maličkosť je iba zrnkom spolu s ostatnými zrnkami na ceste lievikom. Ak systém zistí na Vašej strane porušenie ( bez ohľadu na to či bude preukázateľné oprávnenou formou alebo vykonštruované a potom preukázané bez toho aby sa s Vami niekto delil o obsah konštrukcie ) budete niesť následky. Častým javom u nás sú finančné sankcie, odňatie slobody, odobratie oprávnení a pod. V Ázijských krajinách sú to napr. popravy, pracovné tábory, zhabanie majetkov, vyčlenenie zo spoločnosti.  

V prípade nárazového kolapsu spoločnosti bez ohľadu na spúšťač ( nemyslím však postupné zotročovanie ľudstva ako také, ktoré sa deje ) budú sankcie výkonných zložiek autorít tvrdé. Pôjde namä o zatýkanie vyhodnotených jedincov podľa modelov správania a ich aktivít v aktuálnu dobu. Systém však počas svojej kolabujúcej funkčnosti rýchlo nájde "rebelov" ako prvých pre spomalenie nárastu občianskych nepokojov, rabovaní či násilností. V tomto prípade sa kľudne môže udiať sprievodný akt fyzickéhoodzbrojenia ľudí ak sa to ešte nedeje začiatkom fázi 1. teda obmedzení. V aktuálnej situácii prebieha vo svete veľká snaha skomplikovať právo človeka legálne vlastniť zbrane práve kvôli scenáru postupného zotročovania a znova je to pod zámienkou boja proti terorizmu a násiliu. Teto kapitole sa ale budem venovať separátne v inej časti blogu.

V skratke, systém možno nezistí všetkých čo porušili jeho obmedzenia a zákazy počas prvých týždňov či mesiacov kolapsu. Každopádne bude operovať s dátami, ktoré vyzbieral a nebude v tej mase hneď individuálne posudzovať dôvody porušenia. Netreba zabúdať, že bude veľa ľudí, ktorí budú s pokorou znášať tieto kontrolné opatrenia v domnení, že tým pádom je všetko v poriadku avšak dostanú sa do problémov. História ukázala, že aj jednoduchá sieť susedov udavačov v dome nepohodlnej osoby dokázala skonštruovať a doslova vymysielť obvinenia, deje, skutky či fakty a postaviť ich tak, že aj keď sa nestali tak ste ako obeť uverili, že ste ich prežili. Preto POZOR !   

 

4. BOD ZLOMU  ( Absolutna moc alebo zmena iniciatívy )

Rozdelíme tento bod na dva scenáre.  V prvom sa pozrieme ako by mohola vyzerať plne kontrolovaná spoločnosť určitou autoritou, ktorej sa podarilo lokálne alebo globálne ( čo tiež je veľmi reálne a svojim spôsobom sa to aj deje ) ukotviť svoju absolútnu moc vo všetkých častiach života a funkčnosti spoločnosti ako takej.  Druhý scenár pojedná o prechode iniciatívy na strane obetí útlaku od vzdoru k obrane a od obrany k pomste. História nám to predsa ukázala veľa krát.    

 

 "Pod kontrolou"

Systém ako prvé nastaví mechanizmi ako automatizovať odhalovanie a odstraňovanie nepohodlných tak, aby na to vyvinul čo najmenej prostriedkov. V dnešnej digitálnej dobe je to veľmi jednoduché nakoľko chceme či nie, naša digitálna identita je plne zapracovaná do tej fyzickej. Ak Vás niekto uzná za protisystémový živel v tom "nežnom" prípade Vám bude zakázané pracovať na kompetentných miestach, budete sa chodiť hlásiť na rôzne centrá a podstupovať konzultácie, možno dostanete vkusný náramok, nebudete môcť vlastniť určité typy technológií, nástrojov a pod.  V tom horšom prípade Vás systém zlikviduje ekonomicky. V dnešnej dobe je toto práve ten fungujúci model na ľudí ktorí len nadávajú, ale stále ho trpia. V poslednom prípade ak budete počas druhého štádia narúšať chod a ukazovať ľuďom pravdu a skutočnú tvár systému, rátajte s tým, že jedného dňa z ulíc zmiznete. Kam, to nechám na Vašej fantázii. To znamená, že pokiaľ ste sa sám neseparovali mimo systém do divočiny ( a ani tam to nie je uplne jednoduché, však? ) odporúčam najmä konať racionálne.

Pokiaľ Vám nik nevidí do hlavy, môžete byť kľudný. Vaši susedia a priatelia možno budú cítiť odpor a nechuť, avšak pokiaľ im neveríte viac ako sám sebe nezdieľal by som s okolím svoje postoje. Žiaľ história sa mení a bojovný duch európana  ustupuje. Z tohoto titulu je viac pravdepodobné, že sa ľudia hromadne skôr či neskôr zmieria s kontrolou a obmedzeniami tak ako sa aktuálne zmierujú s nadmernou kriminalitou v dôsledku migrácie, obmedzeniami spojenýmí s COVID-19, obmedzenie pohybu či stretávania.  Raz sa tie váhy prehupnú, no v tomto momente to bude takto a čaká nás šedá budúcnosť nakoľko sme nevedeli poriadne radiť prítomnosť v dôsledku, že sme ignorovali minulosť.   

" Pohár sa naplnil"

Ďalšie pokračovanie čoskoro 

*** ČLÁNOK V PRÍPRAVE ***

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky zo sveta Ylang.sk
Prihláste sa pre odber exkluzívneho obsahu pokiaľ sa Vám nebude páčiť môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

PARTNERI 

 

       

                 

NAKUPOVANIE

Kontakty
Logo
TACTICAL & SURVIVAL SHOP
Miroslav Dubas    Zákaznícky servis
Miroslav Dubas Zákaznícky servis
(Po-Pi, 09:00-21:00 hod.)
Copyright © 2019 - 2021 OZONIC ENVIROMENTAL SOLUTIONS, s. r. o. - YLANG TACTICOM C.S.S.C. všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obrazových alebo textových zdrojov z tohto webu je dovolené len so súhlasom majiteľa internetovej stránky.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk